Środki na erekcję z l-argininą – czy warto je brać?

Na podtrzymanie funkcji seksualnych pozytywnie wpływają między innymi środki na erekcję z l-argininą. Czy warto po nie sięgać?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy problem wielu mężczyzn, który szczególnie nasila się po 40 roku życia. Istnieją różne sposoby na poprawę życia erotycznego w tym wieku. Ogólnodostępne produkty bez recepty pozwalają zwiększyć potencję i skutecznie leczyć ten problem. Najczęściej jest on odwracalny (wiele zależy od jego źródła). Na podtrzymanie funkcji seksualnych pozytywnie wpływają między innymi środki na erekcję z l-argininą. Czy warto po nie sięgać?

Przyczyny zaburzeń erekcji

Wraz z upływem lat, u każdego mężczyzny dochodzi do starzenia się organizmu. Problemy z układem moczowo-płciowym to andropauza, która wynika z niedoboru androgenów. Powoduje ona spadek wydolności jąder, odpowiedzialnych za produkcję najważniejszego męskiego hormonu. Męski hormon płciowy jest odpowiedzialny za libido, erekcje oraz prawidłowy rozwój mięśni. Organizm z wiekiem produkuje jednak zbyt dużą ilość prolaktyny, która powoduje obniżeniem popędu płciowego. Mężczyźni po 40 roku życia znajdują się w największej grupie ryzyka, dlatego powinni szczególnie zadbać o siebie. Na problemy z erekcją wpływa zła dieta, alkohol, brak aktywności fizycznej oraz palenie tytoniu. Złe nawyki żywieniowe powodują zmęczenie oraz choroby z nadciśnieniem czy cukrzycą. Choroby ogólnoustrojowe prowadzą do spadku przepływu krwi przez prącie, co objawia się brakiem erekcji i zaburzeniem życia seksualnego. Zaprzestanie współżycia z powodu problemów ze wzwodem może skutkować utratą libido i całkowitą rezygnacją z seksu.

Stresująca praca, problemy w związku oraz depresja również mają niekorzystny wpływ na prawidłową erekcję. Trudności ze wzwodem na podłożu psychologicznym dotyczą 20% mężczyzn po 40 roku życia. Problemy mogą być hormonalne, urologiczne oraz neurologiczne, dlatego na pierwszy rzut oka niełatwo jest je zdiagnozować - najlepiej wybrać się do seksuologa lub stosować sprawdzone środki na erekcję, na przykład te z l-arganiną.

Naturalny aminokwas

L-arginina jest skutecznym sposobem na poprawę życia seksualnego. Aminokwas ten odpowiedzialny jest za zwiększenie produkcji tlenku azotu, który poprawia przepływ krwi w organizmie i pozwala utrzymać prawidłową erekcję. L-arginina pozytywnie wpływa na produkcję spermy oraz ruchliwość plemników. Ten naturalny aminokwas można odnaleźć w środkach na erekcję dostępnych bez recepty. Wśród nich wyróżnić można Zerex - produkty są w 100% naturalne i posiadają w swoim składzie pożądaną l-arganine oraz inne potrzebne substancje do podtrzymania prawidłowej erekcji. Ponadto składnik ten występuje w produktach spożywanych każdego dnia. Aminokwas odnaleźć można w rybach, produktach mlecznych, orzechach, ale też w czerwonym mięsie oraz drobiu.

Problemy z potencją po 40 roku życia można skutecznie wyleczyć. Objawów nie można ignorować, a powtarzające się zaburzenia erekcji skonsultować z lekarzem. W takiej sytuacji liczy się szybkość reagowania. Im wcześniej problem zostanie zauważony, tym większa szansa na skuteczne leczenie. Czasami wystarczą środki na erekcję z l-argininą, by pokonać wstydliwy problem i korzystać z każdego udanego stosunku, jednak pamiętajmy, by chroniczne zaburzenia każdorazowo konsultować ze specjalistą.