Problemy z erekcją - jak im zaradzić?

Prędzej czy później problemy z erekcją pojawiają się w życiu każdego mężczyzny. Nie zawsze jest to kwestia wieku, ale może mieć korzenie w wielu innych aspektach życia. Jak walczyć z brakiem erekcji?

Prędzej czy później problemy z erekcją pojawiają się w życiu każdego mężczyzny. Nie zawsze jest to kwestia wieku (jak głosi powszechne przekonanie), ale może mieć korzenie w wielu innych aspektach życia. Jak walczyć z brakiem erekcji?

Przyczyn może być mnóstwo, wszystko zależy od osoby i jej sytuacji - taka już natura biologii i naszego ciała. Nie ma jednego niezawodnego sposobu na poradzenie sobie z tym. Mężczyźni próbują go znaleźć od wielu lat, odwiedzając lekarzy i specjalistów, wypróbowując przeróżne techniki , ale także wyszukując środki na erekcję. Jedne działają lepiej, drugie nieco gorzej, ale nie można zaprzeczyć - dróg działania jest sporo i nawet jeśli wydają się skomplikowane, każdy jest w stanie znaleźć wśród nich coś dla siebie. Jakie zatem kroki powinniśmy podjąć w przypadku wystąpienia problemów ze wzwodem?

Konsultacje z lekarzem

To w zasadzie pierwszy krok, jaki powinna uczynić każda osoba, która zauważyła u siebie problemy z erekcją. Wynika to z faktu, że ta przypadłość, sama w sobie nieprzyjemna, może być także objawem innej poważnej choroby np. nadciśnienia, miażdżycy, zaburzeń neurologicznych czy depresji. Dlatego nie powinniśmy samemu sięgać po środki zaradcze bez poznania opinii eksperta. W razie potrzeb to on powinien nam pomóc dobrać odpowiednie leki – preparaty zwiększające płodność i odpowiednie środki na erekcję.

Eliminacja niezdrowych przyzwyczajeń

W wielu wynikach badań, wśród prezentowanych zachowań wpływających na kondycję erekcji, a także jej spadek u młodszych mężczyzn, znajdują się palenie tytoniu, spożywanie alkoholu oraz przyjmowanie substancji z grupy sterydowych i anabolicznych. Bez dbania o swoje ciało nie możemy oczekiwać, że będzie ono w odpowiedniej kondycji, by służyć nam tak, jak tego chcemy. Warto zadbać o własne zdrowie, by nie musieć potem wyszukiwać środków na erekcję, które naprawią to, o co sami się nie zatroszczyliśmy.

Naturalne sposoby na potencję

Afrodyzjaki, to także ciekawy i ogólnodostępny sposób na walkę z problemami z erekcją. Ogólnodostępny, ponieważ do afrodyzjaków zaliczamy wiele powszechnie stosowanych, choć niedocenianych produktów spożywczych, takich jak np. owoce morza, arbuzy czy brzoskwinie. Robią to, co zwykłe leki i środki na erekcję, ale w łagodniejszy i naturalny sposób. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają tylko drobne problemy z potencją i nie chcą rozpoczynać poważnego leczenia.

Poszukanie przyczyny w głowie

Wbrew pozorom problemy z erekcją często mogą mieć podłoże psychologiczne. Stres w pracy, kłopoty finansowe, niewyspanie – to wszystko wpływa na kondycję naszego ciała, a także i erekcji. Często też udział ma trauma lub blokada psychiczna. W takim wypadku nie zaszkodzi udać się do psychologa czy psychiatry – ten ostatni także ma możliwość przepisania nam leków czy środków na erekcję, lecz najpierw musimy pomóc mu zapoznać się z naszym problemem. Warto także zaangażować w naszą kurację partnerkę - jako druga strona ma ważną rolę w zaistniałym problemie i może być istotną częścią jego rozwiązania.

Problemy z erekcją - rozwiązania

Poza wyżej wspomnianymi jest oczywiście jeszcze wiele innych sposobów i zależnie od tego, kogo spytamy, może on nam polecić coś całkowicie odmiennego. Oczywiście najważniejszy jest końcowy efekt, ale nie zapomnijmy o jednym - nieważne na co się zdecydujemy, skupmy się na poznaniu konkretnego źródła swojego kłopotu i podjęciu odpowiednich środków, by mu zaradzić. Należy pamiętać o podchodzeniu do sprawy z dystansem – nie decydujmy się na najprostsze i najszybsze rozwiązanie, bez poznania dokładnych przyczyn, bo gdy dopadną nas skutki długofalowe, możemy tego pożałować.