Jak walczyć z niskim libido

O ile ludzie mogą różnić się temperamentem, o tyle wygaśnięcie sprawności seksualnej jest rzeczą naturalną, która czeka każdego z nas. Jak walczyć z niskimi libido?

Problemy z erekcją zawsze były poważnym problemem, który dotykał mężczyzn, zwłaszcza w podeszłym wieku. O ile ludzie mogą różnić się temperamentem, o tyle wygaśnięcie sprawności seksualnej jest rzeczą naturalną, która czeka każdego z nas. Jak walczyć z niskimi libido?

Niskie libido - kiedy się pojawia?

Problem pojawia się, jeżeli nasze libido utrzymuje się na zerowym poziomie wcześniej, niż to normalne - koło 40 czy 50 roku życia. Jeszcze gorzej, jeżeli problemy ze sprawnością seksualną pojawiają się w wieku, kiedy powinna ona być na szczytowym poziomie, czyli pomiędzy 16, a 30 rokiem życia. Niestety, przyczyn tego stanu rzeczy może być bardzo wiele i nie ma prostego remedium, które zadziała w każdym przypadku.

Rozwiązania farmakologiczne

Czasem najprostszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się ku lekom i suplementom diety, podnoszącym sprawność seksualną. Być może warto skonsultować z lekarzem to, jaki preparat wybrać, jednak jeżeli jest to dla nas zbyt zawstydzające lub zwyczajnie nie mamy czasu na wizyty lekarskie, to możemy skorzystać z preparatu jednego z wielu producentów oferujących tabletki na potencję bez recepty. Leków i suplementów diety dostępnych jest szeroki zakres, więc istnieje duża szansa na to, że znajdziemy coś dla siebie. Ponadto jeżeli tabletki na potencję bez recepty nie przyniosą pożądanych efektów, to zawsze możemy udać się do lekarza, aby zapisał nam silniejsze medykamenty.

Problemy natury psychologicznej

Czasem może okazać się, że leczenie konwencjonalne nie przyniesie żadnych efektów ze względu na to, że problem nie jest natury chemicznej. Czasem o wiele istotniejsze jest to, co mamy w głowie, od tego jaki mamy poziom hormonów. Jeżeli mamy w naszym życiu zbyt wiele stresu lub czujemy się niekomfortowo z naszą partnerką, to ani tabletki na potencję bez recepty, ani skomplikowane kuracje nic nie pomogą. Problemem może być na przykład brak akceptacji własnego ciała. Warto wtedy udać się do psychologa lub odbyć długą rozmowę z partnerką i poszukać rozwiązań, które sprawią, że w momencie zbliżenia będziemy odpowiednio zrelaksowani i odprężeni.

Jak się odżywiać? Zmieńmy nasze nawyki

Czasem nasze problemy z erekcją mogą wynikać z ogólnej kiepskiej kondycji naszego organizmu. Wówczas właściwym rozwiązaniem może okazać się zmiana diety oraz trybu życia. Jeżeli przez całe dnie siedzimy, a na dodatek karmimy nasz organizm śmieciowym jedzeniem, to takim stylem życia możemy zminimalizować nasz popęd seksualny prawie do zera. Na pocieszenie, jest to prawdopodobnie najłatwiejsza sytuacja, ponieważ potrzeba bardzo niewielkich zmian, aby przywrócić sprawność seksualną.

Do tego wszystkiego warto dodać spacer z psem, korzystać ze schodów zamiast używać windy i zastąpić dwa razy w tygodniu hamburgera zdrową sałatką lub surówką. W dłuższej perspektywie czasowej powinniśmy zauważyć olbrzymi skok w naszym libido. Co więcej, zmiana trybu życia na zdrowszy będzie z korzyścią dla nas, nawet jeżeli to nie ono jest przyczyną naszych problemów z potencją. Ponadto sprawi, że poprawi się nasza wydolność, a zatem wydłuży czas naszych stosunków.